EcoTec Mini Q

Cenově nejvýhodnější peletový kotel na trhu!

EcoTec Mini Q je kotel užívaný především v soustavě s akumulační nádrží (dobíjecí). Kotel je vhodný pro kombinaci se solárními panely.

V případě, že nejsou užívány solární panely, kotel Mini Q doplňuje akumulační nádrž velmi efektivně. Menší vodní obsah kotle se rychle zahřívá a snadno doplňuje teplo k akumulaci, kde je topná voda, připravena k vytápění topného systému. Kotel Mini Q má vodní objem pouze 55 l. Kotel je velmi dobře izolován, což minimalizuje tepelné ztráty, není-li v činnosti.

20 kW (příkon 12-20 kW)

25 kW (příkon 20-25 kW)

Kompaktní kotel je vysoký pouze 1 m, což velmi usnadňuje obsluhu. Díky své konstrukci je účinnost kotle vysoká a úspory na palivu jsou značné.

V kombinaci s hořáky Bioline 20 a 25, které jsou jedny z nejlepších a nejprodávanějších hořáků ve Skandinávii, je tento kompaktní kotel:

  • vysoce úsporný
  • snadno obsluhovatelný
  • má vysokou účinnost a tím i dobrou ekonomiku vytápění
  • zajišťuje úsporu paliva
  • vyžaduje minimální údržbu

Kotel je společně s hořákem Bioline 20 testován a schválen Švédským testovacím a výzkumným institutem v souladu s EN303-5, s účinností kotle nejméně 90 %. Velký popelník znamená, že stačí odstranit popel pouze několikrát ročně, v závislosti na četnosti užívání.