Focus PE-20/30

Kotel pro topení peletami, elektřinou nebo kusovým dřevem

Jednoduchost

Peletový hořák je možné montovat jak z levé tak z pravé strany kotle. Kontrola a čištění kotle se provádí zepředu. Nejnižší dvířka jsou od popelníkového prostoru.

 

Kvalita

Topeniště z corténské oceli garantuje dlouhou životnost kotle.

 

Ekonomie

PE-20/30 je velmi dobře izolován, má velký vodní objem. To způsobuje dlouhé intervaly kdy je kotel v chodu a malé ztráty z krátkých prodlev, kdy je kotel natopen a odstaven z chodu. Dlouhá doba chodu je u peletových kotlů výhodou protože peletový hořák má delší fáze startů než olejový nebo plynový hořák.

 

Alternativní topení

PE-20/30 se dodává ve standardním provedení pro spalování pelet. Je snadné přejít na vytápění olejovým hořákem nebo na topení kusovým dřevem. Výbava pro topení dřevem nebo topným olejem se dodává jako volitelné příslušenství.

 

Elektrické topné těleso

6,0 kW topná vložka je standard v kotlích PE-20/30. Kotle jsou konstrukčně připraveny pro ještě větší zvýšení el.výkonu topných vložek (na 9 nebo 12 kW). Při topení elektrikou se natápí pouze horní díl kotle. Jinými slovy – nedochází k nežádoucím tepelným ztrátám.

 

Komfort teplé vody

Díky vhodně umístěnému teplovodnímu výměníku v horní části kotle je vždy k dispozici dostatek čerstvé, teplé vody. Měděný výměník TUV je snadno vyměnitelný.